کتاب آرزوهای بزرگ

اثر چارلز دیکنز از انتشارات دوستان - مترجم: ابراهیم یونسی-برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ

در دیکنز، بهترین رمان، فروتن، اپیلاسیون یتیم، به کار کثیف کمان مشغول است، اما جرات می کند رویای تبدیل شدن به یک نجیب زاده شود - و یک روز، تحت شرایط ناگهانی و مبهم، او خود را در انتظار انتظارات عالی می یابد. در این داستان غم انگیز جنایت و گناه، انتقام و پاداش، شخصیت های قانع کننده عبارتند از مگویچ، محارب ترسناک و ترسناک؛ Estella، که زیبایی آن تنها با شکوه و شکوفایی او برجسته است؛ و خانم هاویشام، متولد تیره، یک عروس ناهموار بی نظیر است. نوشته شده در دهه گذشته زندگی او، انتظارات بزرگ نشان می دهد نگرشی تاریک دیکنز به جامعه ویکتوریا، ساختار طبقات ذاتی و ماتریالیسم آن است. با این حال این رمان همچنان یکی از محبوب ترین های دیکنز است.


خرید کتاب آرزوهای بزرگ
جستجوی کتاب آرزوهای بزرگ در گودریدز

معرفی کتاب آرزوهای بزرگ از نگاه کاربران
آرزوهای بزرگ یا انتظارات بزرگ (به انگلیسی: Great Expectations)، رمانی است از چارلز دیکنز، نویسنده شهیر انگلیسی، که ابتدا به صورت داستان دنباله‌دار از دسامبر ۱۸۶۰ تا اوت ۱۸۶۱ میلادی در هفته‌نامه «سراسر سال» به چاپ رسید. وقایع این کتاب که به صورت خودزندگی‌نامه از قول شخصیت اصلی داستان، کودکی یتیم موسوم به «پیپ» نگاشته شده‌است، از سال ۱۸۱۲، هنگامی که او هفت سال دارد، تا زمستان ۱۸۴۰ اتفاق می‌افتد. آرزوهای بزرگ را می‌توان به نوعی زندگی‌نامهٔ خودنوشت شخص دیکنز نیز دانست که همچون آثار دیگرش تجربیات تلخ و شیرین او از زندگی و مردم را نمایان می‌سازد.

پیپ هفت ساله، زندگی محقر و فروتنانه‌ای را در کلبه‌ای روستایی، با خواهری بدخلق و سختگیر و شوهر خواهرش «جو گارگِری» آهنگری پرتوان اما مهربان و نرم‌خو، می‌گذراند. او که روزی برای سر زدن به قبر مادر و پدرش به گورستان می‌رود، به طور اتفاقی با یک زندانی فراری محکوم به اعمال شاقه به نام «آبل مگویچ» روبرو می‌شود. آن زندانی، داستانی ترسناک برای کودک سر و هم می‌کند تا او نانی برای رفع گرسنگی و سوهانی برای رهایی خویش از غل و زنجیری که به دست و پایش بسته‌است، بیاورد. پیپ هم از روی ناچاری و هم از دل‌رحمی او را یاری می‌کند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب آرزوهای بزرگ


 کتاب گنج نامه: داستان های گنج نمکی
 کتاب عشق سالهای وبا
 کتاب دلبند
 کتاب سرخپوست می رود
 کتاب بهترین داستان های کوتاه آنتون چخوف
 کتاب انه اید