کتاب ابله

اثر فئودور داستایفسکی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سروش حبیبی-برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ

ابله در 1868–1869 منتشرشد. پرنس مویخکین، آخرین فرزند یک‌ خاندان بزرگ ورشکسته، پس‌‌ از اقامتی‌ طولانی در سوئیس برای معالجۀ بیماری به‌ میهن خود بازمی‌گردد. بیماری او رسماً افسردگی عصبی است، ولی درواقع مویخکین دچار نوعی‌ جنون شده‌ است که نمودار آن بی‌‌ارادگی مطلق است. به‌علاوه، بی‌‌تجربگی کامل او در زندگی، اعتماد بی‌‌حدّی نسبت‌ به دیگران در وی پدید می‌آورد. مویخکین، درپرتو وجود روگوژین، همسفر خویش، فرصت می‌یابد نشان‌ دهد که برای مردمی «واقعاً نیک»، درتماس‌ با واقعیّت، چه ممکن‌ است پیش‌ آید. روگوژین، این‌ جوان گرم و روباز و بااراده، به‌ سابقۀ هم‌‌حسّی باطنی و نیاز به ابراز مکنونات قلبی، درراه سفر سفرۀ دل خود را پیش مویخکین، که ازنظر روحی نقطۀ مقابل اوست، می‌گشاید. روگوژین برای او عشق قهّاری را که نسبت‌به ناستازیا فیلیپوونا احساس می‌کند بازمی‌گوید. این‌ زن زیبا، که ازنظر حسن‌ شهرت وضعی‌ مبهم دارد، به‌ انگیزۀ وظیفه‌ شناسی، نه بی‌‌اکراه، معشوقۀ ولی‌ نعمت خود می‌شود تا از این‌ راه حق‌‌شناسی خود را به‌‌او نشان‌ دهد. وی، که طبعاً مهربان و بزرگوار است، نسبت‌ به مردان و به‌ طورکلّی نسبت‌ به همۀ کسانی‌ که سرنوشت با آنان بیشتر یار بوده و به‌ نظر می‌‌آید که برای خوارساختن او به‌ همین‌ مزیّت می‌‌نازند نفرتی‌ در جان‌ نهفته دارد. این‌ دو تازه‌ دوست، چون به سن‌ پترزبورگ می‌‌رسند، از یکدیگر جدا می‌شوند و پرنس نزد ژنرال اپانچین، یکی‌ از خویشاوندانش می‌‌رود به‌ این‌ امید که برای زندگی فعّالی‌ که می‌خواهد آغاز کند پشتیبانش باشد... / به‌ نقل‌ از «فرهنگ آثار»–جلد اوّل


خرید کتاب ابله
جستجوی کتاب ابله در گودریدز

معرفی کتاب ابله از نگاه کاربران
مثل همیشه با داستایفسکی اتفاق می افتد، من باید بگویم که من واقعا داستان شاهزاده میشکین لو Nikoláievich، که پس از چهار سال ± سیستم عامل از یک آسایشگاه در سوئیس برای بازیابی گرداند ... ¿adivinen نتایج: از شماره © لذت می برد؟ بله، از صرع، مانند Dostoevsky، به سمت Pvlovsk در روسیه است. از آنجا، که از مشکلات سلامتی او به عنوان یک فریبنده محسوب می شود. هنگامی که در جامعه روسیه جای خود باز گرداندند، © Vola این پیام است که داستایوفسکی واقعا می خواستم در مورد حضور خود را نشان می دهد، آنجا توسط 1868-1869 به طور کامل سرد، تحریف، پلیدی و بد و، شاید،. این نوجوان باید اعتراف کنم که من واقعا دوست زیادی است، اما حتی بیشتر از آن ادم سفیه و احمق چون من پیدا کردم آن بیشتر مایع، لذت بخش تر به خواندن، شاید با یک داستان کمتر پیچیده و شخصیت های بیشتر مشخص (در نوجوانان kinships اشتباه نام تکرار می شود و لازم است به تکیه بر یادداشت های توضیحی در پایان کتاب). گفتگوها یک جنبه جالب دیگر از کتاب است. شاید من آن را نسبت به مترجمانی که به خواندن کتاب این است که مفهوم fluida.La از داستایوفسکی در مورد شخصیت بسیار غنی است، از آن برای ایجاد یک شخصیت میشکین کاملا antagónico رودیون Raskólnikov پیشنهاد شد (به یاد داشته باشید که جرم نوشت و مجازات در سال 1866) و آن را در شخصیت شاهزاده را نشان می دهد، از آنجا که انسان است اعتقادات خود، اما این موفق به رد و یا احترام، مانند Raskólnikov. Mishkin ضعیف، ساده لوحانه، سالم و غیر قابل تحمل است. رابطه آنها با زنان متناقض، بیمار و ناراحت کننده است؛ در بعضی مواقع به دلیل تصمیم خود، در برخی دیگر، به دلیل آن است که منفی تحت تاثیر قرار. دوست داشتنی (و ناسالم) تشکیل مثلث شامل شاهزاده با Aglaia ایوانوا و Nastasia FilÃppovna است که از طریق آن گره از این داستان. من همچنین باید اشاره کنم که برخی از شخصیت ها در این داستان بسیار مهم هستند، زیرا آنها مستقیما پیوند دارند. CITO در میان آنها Parfión Rogozhin، Lizaveta Prokofievna، عمومی Ivolguin، Ippolit ها Terentiev، کوستیا لبدوف و گاوریلا Ardaliónovich، در میان دیگران. همیشه در رمان های داستایفسکی، ارتباط بین شخصیت ها راه انتقال داستان به جلو است. به عنوان خالق رمان polifónica، داستایفسکی می دهد خود © هکتار تخم کارکرد اساسی که هر توسعه ایده های خود و یک حامل صدا، و در عین حال، هر یک از این صداها باعث می شود کل historia.Dicen که Dostoievksi می خواست به ویژگی های شاهزاده Mishkin از عیسی مسیح و دون کیشوت را به ارمغان بیاورد. من به خصوص ترجیح می دهم دوم. در واقع وجود دارد که میشکین demás تعامل با شخصیت های در راه متاسفانه وابسته به دان کیشوت است، به خصوص با افشای آرمان های خود (سخنرانی خود در مذهب کاتولیک، AteÃsmo و نیهیلیسم بسیار مهم و جالب را به دقت است). و در نهایت من فکر می کنم بلوک دن کیشوت بیشتر، زیرا بدون ضربه، تمام دریچه در زیبایی final.â € œThe worldâ salvará € اعلام شاهزاده میشکین. این احتمال وجود دارد که نابغه این عبارت ماهیت شکست آن را تعریف کند.

مشاهده لینک اصلی
ما تمایل داریم که بیگناهی را به عنوان یک فضیلت پاکیزه نشاط بدانیم. تماس با آن قرار است روح را بهبود بخشد. اما این طور نیست. گاهی اوقات، در شرکت، پسر پنج ساله من چیزهایی را که من نمیخواهم بیگانهها را بدانم، از بین ببرم و در نهایت خجالت میکشم! بی گناهی او باعث ناراحتی من می شود. من نیز آن دختر کوچک از حلب را که هر روز به طور آنلاین وضعیت در شهر تحت محاصره را به روز می کردم، به یاد می آورم. واکنش رژیم اسد به پست های آنلاین خود را تصور کنید. آیا آنها توسط بیگناهی او برنده شده اند؟ به هیچ وجه! آنها بی گناه او را به شدت ناراحت ساخته بودند. آنها می خواستند او را ببندند. ایدئوتا در اینجا تاثیر مشابهی بر جامعه روسیه دارد. ایده Dostoevsky این بود که اگر مسیح به قرن نوزدهم قرن نوزدهم باز گردید، او را به عنوان یک عقل، عجیب و غریب درمان خواهد کرد. بنابراین او شخصیتی را ایجاد کرده است که همیشه تلاش می کند تا صادقانه بگوید، حقیقت را بگوید همانطور که می بیند. او \"سادگی ناب\" دارد و بی حد و حصر اعتماد دارد. بی گناهی او هر چند باعث نفرت به عنوان تحسین، هرج و مرج بیشتر از حسن نیت است. او باعث می شود تا شما را درک کنید که موقعیت های بسیاری در زندگی وجود دارد که در آن دروغ به حقیقت ترجیح داده می شود، اگر قایق تکان ندهد. از آنجا که تقریبا همیشه چیزی در دروغ به کار میرود، به ویژه در آن چیزی که ما دروغ میگوییم. در اینجا معمولا به دست آوردن منافع شخصیتی از سوءاستفاده از حقیقت است. معمولا این دروغ خصوصی خصوصی است گاهی اوقات بزرگتر، دروغ های عمومی تر، مانند Trump انکار تغییرات آب و هوایی است، زیرا در منافع مالی خود برای این موضع گیری است. او نمیخواهد به تصاویری از طبیعت بیگناه ویران شده توسط نشت نفت از لولههای نشت نگاه کند. یکی از جالب ترین چیزهایی که من در خواندن آموختم این است که چگونه رمان از قرن نوزدهم پیشرفت کرده است. به عنوان درخشان به عنوان این است که بسیاری از waffle وحشی، به طوری که اگر همه کاراکتر در آمفتامین هستند و نمی دانم زمانی که به تعطیل. داستایوفسکی به جای تاکتیک های ارزان نیز احترام می گذارد - یک شخصیت با ضرورت انتقال اخبار به نفس نفس می کشد اما به جای اینکه به نقطه ای برسد که یک گفتمان کاملا متفاوت است و در نهایت تصمیم می گیرد وقت آن نباشد که اخبار خود را به اشتراک بگذارد. یا راوی به ما می گوید که او نمی داند چه دو شخصیت در مورد زمانی که تنها با هم بودند صحبت می کردند، هر چند که در صفحه قبلی او به ما گفت که شخصیتی که در ذهن خودش قرار دارد، فکر می کند. من تعجب کردم که آیا این موضوع در مورد داستایوفسکی بود یا فقط تلخی بود. ظاهرا این سریال بود و Dostoevsky تحت فشار زیادی بود که او آن را نوشت. همچنین، همه زنان هم مجرد هستند. آنها بسیار ناپایدار و فریبنده هستند که نمیتوانند آنچه را که می خواهند بدانند. آنها به نظر میرسد با انرژی جنسی انسدادی پر شده است. احساسات جنسی در رمان Dostoevsky به نظر می رسد که شخصیت های زن را نه تنها به بی گناهی، بلکه همچنین اندازه گیری انعکاس، متن زیر من که کاملا راحت نیست. زنان گاهی اوقات وضوح موضوع این رمان را اشتباه می گیرند. و در نهایت حسادت جنسی یک زن جوان بویژه بی گناه است که باعث ضرب و شتم پایان می شود. این خواندن بی نظیری نیست. این می تواند کیسه ای، هرج و مرج، تلخ باشد اما بهترین بیت ها به سادگی درخشان هستند و به طور کلی من آن را به عنوان خوانده شده فوق العاده آموزش و پرورش پیدا کردم.

مشاهده لینک اصلی
· ΞÎμκίνΠσΠÎ'ιΠ± ± Î²Î¬Î¶Î¿Î½Ï \"Î ± من، من ± Ï Ï € IOE\" ιÏ، ÎμκÎ'όσÎμιÏ، Î ± Ï ‡ I-Î ± Ï € ÏŒÏ Î¿Ï ... ï »Î¿Ï .... من \"ιΠ± 400 σÎμÎ\" ίÎ'ÎμÏ ،. ÎšÎ¿Ï ... من Î¬ÏƒÏ \"من ± Ï € · κΠοÎ\" من، من ± Ï € Î¿Ï ÏŽÎ½Ï \"من ± من، من ± γιÎ\" من ÎμίνΠι ± من \"όσο κΠκό ± من \"ο βιβÎ\" ίο σÎμ ÏƒÏ ‡ · ÎσΠμÎμ من \"من ... οÏ، κΠ± Ï Î ± Î¼Î¬Î¶Î¿Ï ÎºÎ † ± Ï Î¹\" ο ÎγκΠ»من · μΠ± Ï € Î Î¿Ï ... ÎμÎ¯Ï ‡ Ï ‡ ± μÎÏ Î¹ ÏƒÏ \"ιγμήÏ، Î'ιΠ± βάσÎμι. Î £ Ï ‡ ... νÎÏ Î¹ÏƒÎ Î¼Îμ ÎμκÎ'όσÎμÎ¹Ï ±، من \"κοβόσÏ\" من ·. من \"ιάβΠζΠ± ± ± ÎνΠάÎ\" من \"من ο\" ÎμÎ \"ÎμÎ¯Ï ‰ من، من † ± Î'Î¹Î Î¿Ï ÎμÏ\" ικό βιβΠ\"ίο. من \"ιάβΠσΠ± ± ± Î ± ÎνΠκόμΠ± Î ± Ï € οÎ\" من ± Ï ... ÏƒÏ \"ικό κΠ± ι ÏƒÏ ... γκÎ\" Î¿Î½Î¹ÏƒÏ \"ικό دوم γο من\" Î¿Ï ... من \"ÎμÏ Î¬ÏƒÏ\" Î ± Ï ... Î¹Î¿Ï ... من \"من Î¿Ï ÏƒÏ ... Î³Î³Ï ± Ï † Î ±. من \"Îμ من\" من ‰ ο θÎμÏ IZ κΠ± من \"من من\" ÎμÏ Î¿ σÎμ ÏƒÏ ‡ · ÎσΠμÎμ من \"من ± Ï Ï € I'i ο ها Izi\" Î ±، Î ± Î » من \"من € ï¬ ÏƒÎμ κάθÎμ ÎμÏ دوم € من\" من ‰ من ... من · σΠοκΠ€ \"III · κΠ± σÏ\" ο من \"من ± λ ÎÎ½Ï \"ο من\" من Ï Î¿Ï ... \"οσÏ\" ογιÎÏ † ± σκι.Î'κόμΠÎνΠ± Ï € γο دوم Î ± Î ± II I € Î IOE \"ογοÏ\" ÎμÏ ‡ νικό κΠ± Ï † ι ιΠ\"Î¿ÏƒÎ¿Ï Î¹ÎºÏŒ κΠ† ± Ï ‡ ι دوم ... οÎ\" ογικό. من \"Îμν ÎμίνΠι Ï ±\" من ... من ‡ Î ± Ï Î¯Î¿ \"ο γÎμγονόÏ، ÏŒÏ\" ι I II \"σÎμ κΠ± ι Î | Ï ÏŒÏ ... νÏ\" ÎμÏ € Î · من ÎμÎ¬ÏƒÏ \"من · Î ± ν κΠ± Ï € IOE من\" من Ï Î¿Î½ \"οσÏ\" ογιÎÏ † σκι.

مشاهده لینک اصلی
آیا کشورهای جهان وجود دارند که به احتمال زیاد ادبیات افسرده را نسبت به دیگران تولید می کنند؟ اگر چنین باشد، روسیه باید تقریبا بالای فهرست باشد. هنوز میخواهم یک رمان روسی بخوانم که برای تمام قهرمانان خوب است. من فقط می توانم به چند مورد فکر کنم که در آن چیزها حتی برای برخی از شخصیت های اصلی هم خوب عمل می کنند. و داستایوفسکی البته تراژدی های او را دوست دارد. اییوت یکی از آنهاست. در حالی که آن را نه به عنوان غم انگیز، مانند، جرم و مجازات، تقریبا تمام قهرمانان آن به پایان چسبیده اند، و به عنوان همیشه، آنها با بسیاری از درام و فریب در راه خود را در آنجا ملاقات می کنند. و همه ی آن درام ها و فانتزی های کلاسیک روسیه است که می گوید پر از اشتیاق، وسواس، نوسانات ناگهانی خلق و خوی، تندرما و متناسب هیستریک است. به طور خلاصه، The Idiot کتابی است از پرتره، اما من آن را دوست دارم، زیرا برای یک چیز، چیز زیادی در مورد همه این احساسات بزرگ وجود دارد، و برای یک دیگر، Dostoyevsky چنین نویسنده خوبی است که او می شود دور ساخت شخصیت خود رفتار مانند خدایان یونانی هر بار که یک کتاب از او بخوانم، آرزو می کنم او نسخه شخصی اسطوره یونانی را نوشته باشد. مطمئن هستم این یک مطلب شگفت آور بوده است. در مورد کتاب در دست، یک کتاب در مورد جامعه - به طور خاص در مورد جامعه مدرن است که خیلی فاسد و مادی است که یک مرد خوب به سادگی نمی تواند در آن زنده بماند. در The Idiot، این مرد خوب، شاهزاده لیوف نیکولایویچ میشکین است که اکثر اوقات زندگی خود را در یک بیمارستان سوئیس به دلیل صرع صرع خود صرف کرده است و اکنون به کشور جوانانش بازگشت. اگر چه بسیاری از مردم او را احمق می دانند، میشکین واقعا احمق نیست؛ او فقط بی گناه است و به نظر می رسد کسانی را که علیه وی محاربه کرده اند ببخشند، زیرا او مطمئن است که آنها هیچ آسیبی نیستند. نیازی به گفتن نیست، کسانی هستند که او را به عنوان یک فرد نامناسب رد می کنند یا سعی می کنند از او بهره ببرند، اما او همچنین بسیاری از افراد را با خیر ذاتی خود و امتناع از نگرانی دیگران بر می دارد. اما به نظر مسیح، اما مسیح مجاز به زندگی در جامعه ای بود که در آن زندگی می کرد؟ او نبود و نه، متاسفانه کافی است، میشکین، یکی از شخصیت های دوست داشتنی بیشتر Dostoyevskys. از آنجا که روسیه، که دواستیوفسکی بعضی پاراگرافها را اختصاص می دهد، برای افرادی مانند او نیز خشنود است - بیش از حد فاسد و خیلی خوب، روسیه. اما ایدیون فقط یک رمان درباره یک جامعه فاسد نیست. در نهایت (و این احتمالا به همین دلیل من آن را بسیار دوست دارم) در مورد عشق است. درباره شیوه های مختلفی که مردم یکدیگر را دوست دارند. درباره دوست داشتن از ترس. درباره عاشق شدن در برابر عقل. درباره عصبانیت، وسواس، عرفی درباره عشق عصبانی درباره تحقیر کردن عشق. درباره فساد عشق و ترس از عشق. دربارهی چیزهایی که مردم برای عشق انجام میدهند، اشتباههایی که آنها به نام عشق انجام میدهند، و عشق آنها به سادگی ناکارآمدی را متوجه نمیشوند، زیرا چشمشان به جایی دیگر هدایت میشود. در قلب کتاب یک مثلث عشق جذاب (یا یک چهارگوش یا حتی یک پنتاگون است)، که باعث می شود آن را باور نکردنی عاشقانه با وجود تمام چیزهای زشت است که در همان زمان اتفاق می افتد. این چیزی نیست که خوشحال باشد پس از پایان، اما چیز بسیار وحشتناک بزرگ و عاشقانه در مورد راه های که در آن عاشقان مختلف پایان، و من آن را دوست دارم. واقع گرایی آن با یک دوز رمانتیسیستی با سرمایه R، و این کار می کند. همانطور که همیشه، مشخصه Dostoyevskys فوق العاده است. قهرمان naïve خود را در برابر یک بازیگر افسانه ای از نجیبان پیچیده، wannabes ناامید، concubines بسیار شبیه، دانش آموزان پرشور، stalkers درام، nihilists چشمگیر، و غیره. بسیاری از شخصیت ها بزرگتر از زندگی هستند، با این حال شما به نوعی به آنها اعتقاد دارید، چرا که اجازه می دهد چهره آن، روسیه محل خوبی است که می تواند این افراد را ایجاد کند، آیا این نیست؟ به طور کلی، شخصیت ها به خوبی کشیده شده اند، و اگر بسیاری از آنها یا ناخوشایند و یا گول زده، بنابراین آن را داشته باشد. شور و شوق کافی وجود دارد که بین آنها بینظیر است و همه چیز جالب و عظیم و پیچیده است. تنها چیزی که من دوست ندارم درباره داستایوفسکی (و یکی از دلایلی که من نمیتوانم پنج ستاره را به ستاره ایدی بدهم) تمایل به رفتن در مماس فقط زمانی که چیزی هیجان انگیز است در مورد اتفاق می افتد. در «ایدیوت» او رویدادهای شبانه را به هم مرتبط می کند، به ما می گوید که قهرمان یک دیدار راز و مشهور مهمی با دختری که او صبح را دوست دارد، و سپس، به جای ارتباط رویدادهای صبح روز بعد در فصل بعدی ، درآمد حاصل از صرف چهار فصل (حدود شصت صفحات) به خواننده بگویید که چه اتفاقی می افتد در خانه شاهزاده ها در اواخر شب، هیچ کدام از آن ها هیچ ارتباطی با جلسه آینده با دختر ندارد. من مطمئنم که من تنها خواننده ای نیستم که احساسش را فریب داده است. با این حال، Dostoyevsky، به غیر از مماس ها، یک نویسنده عالی است، و عجیب و غریب یک نمونه از ادبیات کلاسیک روسی است به عنوان شما احتمالا در هر نقطه پیدا کنید (اگر شما مانند گفتگوی طولانی و شخصیت های کمی دیوانه). اگر بتوانم 4.5 ستاره را به آن اضافه کنم، اما در غیاب ستارهای نیمی، چهار نفر باید انجام دهند. (و برای کسانی که از ترجمه ها مراقبت می کنند، من نسخه کنفدراسیون کنستانس گارنت را بخوانم و کاملا با آن خوشحال شدم.)

مشاهده لینک اصلی
همه جامعه ما IdiotasA، با تمام بازی های قدرت آن و £ corrupçÃ، destrói سنت Puros.Uma £ هزاره از دوران مسیح! ... در یک کاریکاتور اجتماعی، Dostoià © Vski ما نشان می دهد روح چقدر خوب SA £ درجه استثمار شده، مورد توهین قرار می ... مورد آزار قرار گرفته destruÃdas.Os پایان دادن خالص SA £ انگشت به عنوان احمقها اشاره، یک دست نشانده BonzÃμes که مناسب به سمت £ nenhum.A جامعه à © هولوکاست از خالص! ! پورا © متر، تا فقط poderá زیبایی صرفه جویی در جهان و جامعه پزشکان اختصاص داده شده ترین آن که در آن estará Salvaçà £ به هر حال. ... همانطور که برای من، برای ما مقابله با این همه تخریب بن بست، این بن بست @ @، Dostoià © Vski ما espevita آگاهی، اشاره Caminho.O پرینسیپ MÃchkin، این Acone سادگی، مهربانی و altruÃsmo، será قبل عنوان مثال به دنبال از INVA © ها از یک احمق به بی اعتنایی و یا از بین بردن! صرع کنار، من تعجب می کنم که آیا Dostoyevsky به سادگی طرفدار نیست هوا فوری £ Michkinizaçà جامعه ...؛) توجه :! £ آیا من می توانم کمک اما ستایش کار درخشان از زن و شوهر جنگ، که به طور مستقیم از روسیه ساخته شده است که £ traduçÃ، دادن بیشتر درجه اعتبار به کار!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ابله


 کتاب شکونتلا
 کتاب بلندی های بادگیر
 کتاب حکایت های محله ما
 کتاب داستان های شگفت انگیز
 کتاب بارتیمیوس کتاب اول
 کتاب جنگ و صلح