کتاب باباگوریو

اثر اونوره دو بالزاک از انتشارات دوستان - مترجم: محمود اعتمادزاده (به آذین)-برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ

Le Père Goriot (تلفظ فرانسوی: [lə pɛʁ ɡɔʁjo]، قدیمی Goriot یا پدر Goriot) یک رمان 1835 رمان نویس فرانسوی و نمایشنامه نویس Honoré de Balzac پیر Goriot داستان غم انگیز پدر است که عشق وسواس به دو دخترش منجر به خرابکاری مالی و شخصی او می شود. با این موضوع تعامل دارد که از اشرافیت جوانی فقیرنشین، Rastignac، به پاریس از استان ها می آید تا ثروت خود را به دست آورد، که با Goriot دوست است و با دخترها درگیر می شود. این داستان بر خلاف پیشینه ای از یک کل جامعه به وسیله جاه طلبی های اجتماعی و شهوت برای پول تنظیم شده است.


خرید کتاب باباگوریو
جستجوی کتاب باباگوریو در گودریدز

معرفی کتاب باباگوریو از نگاه کاربران
راستینیاک. راسکولنیکف. راس السرطان. راسپوتین. این راس اپیدمیه.
کتاب خاص. متناظر جنایت و مکافات داستایوسکی.
بالزاک اگر نبود، سوالیه که باید پرسید.

مشاهده لینک اصلی
کتاب به نقد زندگی اشرافی در فرانسه می پردازد و جنبه های منفی گرایش به پول، خوش گذرانی و زندگی مادی را تا آنجا برجسته می کند که نشان می دهد فرزندان پدری که از همه دارایی خود برای آن ها گذشته است حتی هنگام مرگ او نیز به فکر عیاشی های خود هستند. متأسفانه این موضوع تنها مسئله فرانسه ی زمان بالزاک نیست و امروزه در فرهنگ خودمان نیز شاهد آن هستیم. حداقل من به عینه یک بابا گوریویی می شناسم که همواره دلم به حال او می سوزد... .

مشاهده لینک اصلی
ETA: من فقط باید چیزی را اضافه کنم! چگونه این کار را بدون دادن اسپویلر انجام دهیم؟ در زیر من فقط به آنچه که این کتاب را از سه تا چهار ستاره به دست آوردم اشاره کرد. چیزی حدود 2/3 از راه را در داستان اتفاق می افتد. این به جنایت پنهانی مربوط است، همچنین ذکر شده در زیر. یکی از سرنشینان منجر به کشف این جنایتکار می شود. این رفتار مرزهای دیگر نسبت به جنایتکار و خیانتکار است که باعث شده من کتاب را دوست داشته باشم. این کتاب پایان نزولی ندارد، به طوری که آن را واقعی می سازد، اما همچنین شما را در ناامیدی کامل قرار نمی دهد. نویسندگان چند نمی توانند چنین کاری را انجام دهند. ******************************** اجازه بدهید نوشتن را برای اولین بار توصیف کنم. این روزه، گویا و گاه تقریبا گلدار است. با توجه به سبک قدیمی آن، این کتاب اولین بار در سال 1834 و 1835 در قالب سریال منتشر شد، شما باید خیلی دقت بخوانید و یا گوش دهید. نوشتار پر از جزئیات است. باز کردن دقیق یک خانه مسکونی را در خیابان Neuve-Sainte-Geneviöve، در quartier of Faubourg Saint Marcel توصیف می کند. یک منطقه متنوع و متوسط. کثیف و تاریک، در سایه های DÃ'me du Val-de-Grà ¢ ce و DÃ'me du PantÃà © در. ساکنان آن تلاش می کنند تا زنده بمانند. سپس توصیفات شما را در داخل خانه اقامت میسون واکر، اتاق در اتاق می برد. بیوه که خانه را اداره می کند، مسکن ها، هفت نفر هستند، به لباس هایشان، ویژگی های صورت، خواسته های رفتاری، موقعیت اجتماعی و آرزوها. ما از هر یک از گذشته ها یاد می گیریم، یا حداقل ما گفته ایم که ممکن است زندگی گذشته شان باشد. این همه آشکار نیست یا شناخته شده است به آن اشاره شده است. کنجکاوی شما رشد می کند این کاراکترها و چند نفر دیگر که داستان را در اطراف حرکت می دهند. در هنگام شام، پرداخت مبلغی از محله، کرسی های تا 18 یا 20 را پر می کند، در حال چرخیدن روی میز، شوخی می کند و صحبت می کند، بحث می کند. در صبحانه، آشپز، دستیار و گربه و هفت سرپرست در حمام و دمپایی خود؛ این یکParisian family @ بود به عنوان هر یک دیگر. من در خانه هایی مانند یک شرح داده ام. من می توانم کاغذ دیواری، کاشی ها، پنجره های بلند، اتاق زیر شیروانی، تابلوهای خمیده را تصویر کنم. من می توانم مرطوب، هوا خشن بوی. من نوشتن توصیفی را دوست دارم آیا تو؟ کتاب با این تنظیم باز می شود. من کنجکاو شدم من بیشتر خواستم دیگران ممکن است خسته شوند سپس داستان در اطراف هفت مرز توسعه می یابد و هر کدام از آن ها تا چه حد است. یک پدر وجود دارد که دو دخترش را دوست دارد. یک دانشجوی حقوق ممتاز از جنوب فرانسه وجود دارد. پنهان کردن یک جنایتکار است. اسرار وجود دارد چه كسی كیست؟ داستان درباره عشق و پول و موقعیت اجتماعی است، در مورد چگونگی موفقیت. آنچه در آن بهترین است، زندگی در پاریس را در حدود سال 1819 توصیف می کند (یعنی در طول ترمیم بوربون). این در مورد تاریخ نیست این یک زمان و مکان است. این مربوط به مردم است و چگونه ما رفتار می کنیم، سپس و امروز. بالزاک از دوران او انتقاد کرد. او سعی کرد آن را واقع بینانه، صادقانه توصیف کند. من فکر می کنم او با شکوه موفق است. بعضی دیگران را خیانت می کنند بعضی ها نمی بینند چشمانشان چیست برخی از ارزش های دوستی و تجربیات به اشتراک گذاشته شده. روایت صوتی کتابهای والتر کوول، متوسط ​​است. مطمئنا پیگیری سخت نیست و شما می توانید خطوط را بشنوید. جرقه صفر است این مسطح است اگر می توانید یک راوی دیگر را انتخاب کنید

مشاهده لینک اصلی
16 آوریل 2017 من هنوز خواندن دارم، اما این گزیده هایی که من می خواهم برای ضبط آن در جعبه وضعیت پیشرفت قرار ندهند. \"خواندن در پاریس چیزی شبیه و جدا از هم است؛ زیرا در پاریس نه مردان و نه زنان عجیب و غریب از رایج است که مردم به دنبال پرت کردن حجاب بر انگیزه های خود و یا رؤیت احساسات بی نظیر در احساسات خود هستند. ... عشق ... بالاتر از همه چیز است و با ماهیت خود، یک شارلاتان، پرحرف و پرتلاطم، ظریف و بی نظیر است. ... عشق یک دین است، و فرقه او باید در طبیعت چیزها نسبت به سایر خدایان بیشتر گران باشد عشق Spoiler برای یک لحظه باقی می ماند، و سپس عبور می کند؛ مانند جادوگر خیابان ها، مسیر او ممکن است توسط آزار و اذیت هایی که او ساخته شده است ردیابی شود

مشاهده لینک اصلی
خوشبختانه برای پدران دختران این کتاب را بخواند - یا هر پدر. دختران فقط برای کمک به صندوق ها نامه می نویسند، زیرا آنها راه خود را از نردبان اجتماعی بالا می برند، جایی که حتی می توانند پدرشان را تصدیق کنند. اما بالزاک می نویسد: یک مادر بزرگ فرانسه،Pimple به عنوان یک کودک @ یاprofesseur، @ اساسا یک معلم مدرسه راهنمایی، در @ Collège de France، Payà © pour tenir a la hauteur de ses auditeurs @ (56). او از جوانان وcontagion des sentiments @ می نویسد. پایان فوق العاده و ترسناک یک مراسم فرانسوی را به نمایش می گذارد - برای آن، نگاه کنید به دیکنز طنز در مسافرتی غیر انتفاعی، خنده دار در فصل با عنوان مراسم فرانسوی: @ زباله که برای مراسم تشییع جنازه آداب و رسوم بسیاری از قبایل وحشیان آشکار است، در این وقایع متمدن حضور داشته است؛ و یک بار و دو بار، در روحم آرزو می کنم که اگر زباله ها باشد، آنها اجازه می دهند که کلاهبرداری پول را به خاک بکشانند و اجازه دهید من دوست خود را دفن کنم. @ Pere Goriots مرگ توسط دخترانش، مراسم تدفین او نگهداری می شود ... خوب، هیچ اسپویلر در آن. مطمئنا، Goriot برخی از monologs بزرگ می شود.

مشاهده لینک اصلی
من اسم بالزاک را می شنیدم، اما هنوز مجبور هستم یک نویسنده ای هستم که می توانم آن را شناسایی کنم. کتاب های زیادی برای خواندن وجود دارد پدر گوریوت پاریسی قرن نوزدهم است که دارای کارکنان وسیع و خوب است که می تواند در مورد همه کلاس های اجتماعی به شما بگوید. در حقیقت، کادرها بسیار گسترده نیستند، اما نویسندگان شخصیت ها را با محاسبه بسیار خوبی انتخاب کرده اند، که به راحتی می توان مردم را از همه ی حوزه های زندگی خواند. من از هر کتاب و هر کاراکتری که بدون خواندن کتاب به دست آوردم بدون هیچ گونه ایده ای در مورد کتاب لذت بردم و بدون هیچ گونه انتظار یا دانش، به من لذت خاصی داد. بنابراین توصیه می کنم چیزی درباره محتوای کتاب را بخوانید و آن را بدون اطلاع از کتاب بخوانید. وقتی شخصیت ها، نام نویسنده و داستان همدیگر را جمع می کنند، من کار ادبی خودم را مطرح کردم. ترانه سرا ± N ± N دروغ است، اما وضعیت باریکترین دوغ است ± NTA ± SA ± NA بنابراین می توانید با ما به یک زبان با داستان iåÿlediäÿ بگویم،  ± آیا ± ک نگه داشتن مسائل istediäÿ در حال رقص در یک büyük با هر صدای سنج ایجاد ویندوز XP، خواندن هر دو او سوزانده برای ± N ± fransasä شما ایده هایی در مورد نویسنده دارید و دانه ها برای شما به ذهن شما می آیند. من همچنین می خواهم کتاب های دیگر نویسنده را بخوانم. و همانطور که کتاب را خوانده ام، متوجه شدم که اگرچه تغییر زمان و فضا، انسان همان فرد است.

مشاهده لینک اصلی
من انتظار داشتم که این کتاب را بیشتر دوست داشته باشم، و من واقعا آن را دوست ندارم، زیرا این پیشگویی برای آثار هوگو و زولا است که رمانهایم واقعا دوست دارم و به نوعی کمتر تصفیه شده است - به طور خلاصه، من ناامید شدم، و من این نویسنده را بشناسید و او را دوست داشته باشید، اما در عین حال او را خوانده اید، بنابراین این ممکن است چیزی بیش از حد باشد. آنچه من دوست داشتم: مترجم، الن ازدواج؛ تصاویر (و سخنان) ووتین و یوجین؛ علیرغم شروع آهسته، نویسندگان حقیقت های ابدی در سراسر و بالزاک مشاهده شد بی رحم جامعه خود را. پایان یادداشت ها و ضمیمه در این نسخه ضروری است، به ویژه اگر خواننده قصد دارد دیگر کتاب های کمدی انسان را بخواند و شخصیت ها را مستقیما نگه دارد. این زمانی که من در یک چارچوب پذیرش پذیرتر از ذهن، و کمتر متواضع با بالزاک به جای توصیف توخالی و ناراحتی من برای کاریکاتورهای Goriot، که نمی یاد، و دختران خود، که به راحتی افتضاح، این را می دانید. اما در حال حاضر من آن را کم رنگ 4.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب باباگوریو


 کتاب پی پی جوراب بلند
 کتاب بودنبروک ها (زوال یک خاندان)
 کتاب پدرو پارامو
 کتاب تریسترام شندی
 کتاب سروده های جیاکومو لئوپاردی
 کتاب داستان های شگفت انگیز