کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن

اثر ادگار آلن پو از انتشارات کتاب نشر نیکا - مترجم: کاوه میرعباسی-برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ

« این کتاب به چهار بخش تقسیم شده است که شامل سه داستان با نام‌های «قتل‌های کوچه مورگ»، «معمای ماری روژه» و «نامه ربوده شده» و همچنین بخشی با عنوان «جایگاه آلن پو در ادبیات پلیسی» است.

داستان «قتل‌های کوچه مورگ» یکی از شناخته‌ شده‌ترین داستان‌های آلن‌پو، نخستین بار در سال 1841 میلادی در نشریه‌ای به نام «گراهام» منتشر شد و برخی آن را نخستین داستان کارآگاهی می‌دانند. این اثر روایت داستان مردی به نام «مسیو دوپن» است که راز قتل دو زن را کشف می‌کند.

همین شخصیت داستانی نقطه اشتراک داستان‌های ترجمه شده در این کتاب هستند. «دوپن» در «معمای ماری روژه» و «نامه ربوده شده» هم حضور می‌یابد و این‌گونه به عنوان یکی از شخصیت‌های داستان‌های کارآگاهی در تاریخ ادبیات این ژانر ثبت می‌شود.

داستان دیگر این کتاب «معمای ماری روژه» نام دارد؛ اثری که در سال 1842 میلادی نوشته شد و اغلب از آن به عنوان نخستین داستانی یاد می‌شود که جزییات ماجرای واقعی یک قتل را روایت می‌کند. کاوشگر در این داستان به جای حضور در محل از روی سر نخ‌هایی که در روزنامه می‌خواند، به کشف نکات تاریک قتل می‌پردازد.

«نامه ربوده شده» هم مانند دو داستان دیگر راوی ناشناسی دارد و شخصیت اصلی آن «دوپن» است. این داستان در سال 1844 منتشر شد و برخی از منتقدان آن را کامل‌ترین داستان از این سری آثار آلن‌پو می‌دانند.


خرید کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن
جستجوی کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن در گودریدز

معرفی کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب معمای ماری روژه و ماجراهای دیگر شوالیه دوپن


 کتاب قصر
 کتاب شاه لیر
 کتاب پسرها و عاشق ها
 کتاب کوری
 کتاب آناکارنینا (۲ جلدی)
 کتاب سفرهای گالیور