کتاب ننامیدنی

اثر ساموئل بکت از انتشارات نشر چشمه - مترجم: مهدی نوید-برترین کتاب های تاریخ انجمن کتاب نروژ

شايد يک رؤياست، همه يک رؤياست، که غافلگيرم می‌کرد، بيدار می‌شوم، در سکوت، و ديگر هرگز نمی‌خوابم، اين من می‌شود، يا رؤيا، باز هم رؤيا، رؤيای سکوتی، سکوتی رؤيايی، لبريز نجواها، نمی‌دانم، فقط کلمات است، بيداری هرگز، فقط کلمات، چيز ديگری نيست، بايد ادامه دهی، همين‌و‌بس، چندی ديگر متوقف می‌شوند، خوب می‌دانم، حسش می‌کنم، چندی ديگر ترکم می‌کنند، سکوت می‌شود، لحظه‌ای، چند لحظه‌ی ناب، يا مال من می‌شود، آن‌که ماندنی است، که نماند، که هنوز می‌ماند، اين من می‌شود، بايد ادامه دهی، نمی‌توانم ادامه دهم، بايد ادامه دهی، ادامه می‌دهم، بايد کلمات را بگويی، تا آن وقت که چيزی ازشان باقی مانده، تا وقتی که مرا بيابند، تا وقتی که مرا بگويند، درد غريب، گناه غريب، بايد ادامه دهی، شايد پيش از اين تمام شده است، شايد پيش از اين مرا گفته‌اند، شايد مرا به آستانه‌ی قصه‌ام رسانده‌اند، روبه‌روی دری که به قصه‌ام گشوده می‌شود، که غافلگيرم می‌کند، اگر باز شود، اين من می‌شود، سکوت می‌شود، آن‌جا که هستم، نمی‌دانم، هرگز نمی‌دانم، در سکوت نمی‌دانی، بايد ادامه دهی، نمی‌توانم ادامه دهم، ادامه می‌دهم.


خرید کتاب ننامیدنی
جستجوی کتاب ننامیدنی در گودریدز

معرفی کتاب ننامیدنی از نگاه کاربران
Il باید ادامه یابد، نمی توانم ادامه بدهم، من ادامه خواهم داد @

مشاهده لینک اصلی
متن مفهوم جریان بدون آگاهی از آگاهی است که به طور متناقض هر دو تحریک کننده و خسته کننده است. بکت، مانند یک ضرب و شتم به عقب و جلو، شما را درگیر می کند، سپس شما را از بین می برد، صبر شما را تسری می دهد، شما را مجبور می کند خطوط را به صورت صحیح حفظ کنید، به این ترتیب شما کلمات مهم را انتخاب می کنید و مانند یک رودخانه، به طوری که اگر آنها عروق مینیاتوری هستند، به شما معنای بیشتری می دهند اما هرگز نمی آیند. در عوض چیزی که ما دریافت می کنیم شعار بی وقفه است، یک پروسۀ بی ادعایی که حتی برای پاراگراف ها هم متوقف نمی شود، و همینطور همانند ذهن انسان است که در یک دریای جمعیت در یک مورد کوتاه می ماند و سپس به شدت به لحاظ لحظه ای در آینده متمرکز می شود . Joycean، قطعا، در فکری و فضیلت خود، با وجودی که در اثر تکراری آن غرق می شود. آیا این نابغه است؟ آیا این یک ذهن است که یک میلیون غلطک برای چرخاندن یک چرخ را می سازد؟ تظاهرات و آزادی، پروسس خواننده هنگام خواندن با صدای بلند، اما در ذهن ما، کسالت صدای درونی خود ما به اندازه کافی برای مرده است، اما شنیدن، آن را آواز می خواند، روح سرسخت صعود از یک کوه از کلمات برای چرخش یک نامه واحد، به دليل انديشه ساده دندانهاي ارتشي از کلمات، فوران مي کند. آیا این آسان است؟ قطعا نه. رمان Becketts مانند راه رفتن در یک زمین دشوار است تا پاهای شما مرده است، و سپس شما را مجبور به صعود به تپه، فقط به نظر کوه.

مشاهده لینک اصلی
او انجام می دهد بقیه ... تا ... نه قبل از ... این بار شما شستشو ... شما شستشو ... او وجود دارد ... جایی ... شما ... او را از دست نداد ... تاریخ ... Woeburn صعود ... بنابراین ... چیز بعدی ... استراحت ... این درست است ... ... جایی ... نه ... از دست دادن ... نگاه نکنید ... او را پیدا کنید ... در تاریکی ... برای دیدن او ... به او بگویید ... برای آنها ... این ... مهم نیست ... هرگز ... او ... هرگز فقط ... شروع دوباره ... در تاریکی ... به پایان رسید با آن ... ما ... وجود دارد ... من ... مشاهده ... من گفتم ... همه چیز دروغ ... این ... خوب است ... من لای ... این درست است ... من ... لای ... ما هستیم ... برو ... آن است که او ... مشاهده آن ... به او بگو ... کمی ... بیشتر ... این اوست ... آویزان ...- ما ... آن را گذرانده ایم ... از دست ندهید ... خواب ... پایان است .. ... درست است ... پیروی از آن ... بیش از ... خواب ... هیچ داستان دیگر ... هیچ کلمه ای بیشتر ... برو ... آن ...- خواب ... داستان ها بدون بیشتر ... pa از کلمات بیشتر ... نگذارید ... ما وجود دارد ... تقریبا ... من آنجا هستم ... Woeburn ... من آن را کردم ... آن را دنبال ... در پایان ... برو ... این بار ... این درست است ... تمام شده ... خواب ... Woeburn ... برو - ... - خواب ... تا ... این بار ... این فقط ... تقریبا ... به پایان رسید ... تقریبا ... - من آن را کردم ... ما آنجا هستیم ... تقریبا ... هیچ داستان دیگر ... این بار ... بیش از ... خواب ... Woeburn ... این اوست ... من آن را کردم ... به دنبال آن ... به ... - اجازه ندهید ... پایان ... این بار ... Woeburn ... تقریبا ... .- خواب ... بیشتر داستان ها ... در ... Woeburn ... در پایان ... اجازه ندهید ...... فقط ... فقط کمی بیشتر ... من من اینجا هستم ... تقریبا ... ووبورن ... این اوست ... من آن را تقریبا ... - این بار ... این فقط ... پایان یافت ... هیچ داستان دیگر ... خواب ... ما آنجا هستیم ... تقریبا ... فقط کمی بیشتر ... برو برو ... Woeburn ... او ... برو ... برو ...

مشاهده لینک اصلی
@ The Unnamable @ احتمالا اولین کتابی است که من در تمام زندگی ام خوانده ام و به طرز شگفت انگیزی نشان می دهد که چطور یک نفر ممکن است تنها واقعیت موجود در این جهان را پیدا کند. بعضی از نمایشهای دیگر ممکن است به شکلی شگفت انگیز از جمله @ Play @ (بازی 15 دقیقه ای که در آن سه نفر به اورانیوم های کوچک خود در جهان از صحبت های مرده به سرعت در مورد روابط سه گانه عشق و نفرت خود در میان آنها محدود هستند) ، @ Not I @ (بازی 15 دقیقه ای که در آن دهان یک زن ناخودآگاه و دردناک در مورد تجربیات گذشته خود فریاد می زند) و @ How It Is @ (رمان 100 صفحه ای که در آن قهرمان زندگی می کند در گلدان، تقریبا به طور کامل قادر به به هر موجود دیگر متصل شده و احساس تنهایی تنهایی را احساس می کند. @ Unnamable @ بی نقص است و ممکن است برای بسیاری غیر قابل درک باشد. اما فکر نمیکنم این موضوع در مورد * درک * به معنای واقعی باشد. این تقریبا یک شعر است و ما فقط می توانیم خود را به جریان مشتاقانه آگاهی قهرمان محکوم کنیم که به محدودیت های کوچکی از وجود او جهنم محکوم است که به طرز عجیبی تنهایی، بی معنی و فقیر است، که به سادگی نمی تواند از آن بیرون بیاید. وجود زندان او تنها به تنهایی او نیست. سرنوشت هر کس دیگری است. جهان همانطور که می دانیم، به نظر نمی رسد. اگر واقعا از طریق واقعیت بیرون بیاییم، بی نظیری از زندگی روزمره (از جمله عشق، جنس، ازدواج، پرورش کودک، کار، تحصیل، هنر، مذهب، کار اجتماعی، سیاست، تفریح، زندگی، و غیره) و غیره)، ما می توانیم درک کنیم که چگونه قهرمان رمان نه تنها در مورد خود صحبت می کند، بلکه نشان می دهد که همه ما چه چیزی هستیم، چگونه ما هستیم، چگونه در واقع احساس قلبمان را می کنیم. بله، قهرمان @ The Unnamable @ من، شما و هر کس دیگری است. هیچ راه فراری نیست. Huis بستن (بدون خروج).

مشاهده لینک اصلی
از رمانهای بکت که تا کنون خوانده ام (وات، مورفی، مولوی و مالون دیس) این قطعا مورد علاقه من است. متاسفانه تازه کار بکت باید بهThe Unnamable @ بدون حداقل @ Molloy @ وMalone Dies @ زیر کمربند خود پرش کنید. این مرد با سرت به هم می خورد (حتی اگر در urn نباشد). @ @ نامفهوم @ خواننده باید این سوال را در این مونولوگ طولانی با صدای بی حرکت کند. آیا اکنون ابدی است؟ ایا اکنون تجربه ابدی است؟ نویسنده درباره ایگو که در حال تجربه ی ابدی است، نوشت؟ یا فقط زندگی؟ من می توانم ادامه دهم، نمی توانم ادامه دهم خوب، من فقط در مورد آن صحبت می کنم. شعر و طنز وجودی استادانه است. به خصوص اگر شما نیمی از آن را در سرتان بشنوید (یا حتی با صدای بلند) و سعی کنید کلمات را بعضی از انفعال بدانید - معنی (یا آنچه که شما فکر می کنید معنای ...) بیشتر آشکار می شود - حداقل برای من. این راه حل است که من برای جیمز جویس، رئیس قدیمی Becketts و Finnegans Wake خود استفاده کردم. من حتی ممکن است سعی در شنیدن این یکی در مورد صدا، اما پس از آن شما را به انتخاب بازیگران از inflections و صدای جیر جیر گره خورده است - من فکر می کنم تفاوت بزرگ است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ننامیدنی


 کتاب بیگانه
 کتاب آناکارنینا
 کتاب مادام بواری
 کتاب مالون می میرد
 کتاب افسانه های دگردیسی
 کتاب پیرمرد و دریا